09. Obyčejné starosti

4. prosince 2014 v 14:11 | Lycan Herve Černý pes |  Lycantropea
Vešel jsem do potemnělé místnosti, kterou osvětlovalo pouze okno, za kterým se již smrákalo. Usadil jsem se na postel a hleděl na Sígrid, jejíž silueta zakrývala okno. Po chvilce, napnuté ticho ukončil hlas té, která se obětovala pro mou proměnu a která se stala zárukou pokračování našeho druhu.
"To, co se dnes přihodilo, se může kdykoliv opakovat. Musíme být obezřetnější. Oba"!
"Ano, určitě. Asi zde opravdu nejsme vítáni", souhlasně jsem potvrdil slova Sígrid. "Pojď, chvilku si odpočinem, večer může být dlouhý", navrhl jsem a lehl si na beraní kůže. Musel jsem na chvilku usnout, protože mě Sígrid zacloumala ramenem.
"Pojď, je čas jít dolů na společnou večeři".
Ihned jsem vstal a vyšli ven. Po příchodu do lokálu, jsem byl překvapen. Na stěnách byly rozsvícené louče, na stolech byly na dřevěných tácech maso, nalitá medovina a stoly osvětlené svíčkami. Úplně vzadu u okna byl stůl, na kterém byl černý ubrus a na něm svícen v podobě vlka a pulpit s knihou. Usedli jsme na volné židle a čekali, co se bude dít.
Po chvilce přišel Beowulf. Šel rovnou ke stolu, který byl určen pro něj. Sotva se postavil na své místo, všichni utichli.
"Bratři a sestry, sešli jsme se dnes, abychom přivítali svého nového bratra a sestru. Oni budou pokračováním našeho rodu. Ještě chvíli zde pobudou a potom odejdou založit novou smečku. Je to mimořádná chvíle. Herve se také může rozhodnout, že chce vést tuto naší smečku. To by rozhodl boj! Také ale kdokoliv by chtěl odejít s Hervem, má nyní možnost".
Bylo ticho. Nikdo se neodvážil promluvit.
"Teď, se veselte, pijte, jezte. A Herve, ty pojď na chvilku se mnou. Potřebuji si s tebou promluvit".
Vstal jsem a šel za Beowulfem. Následoval jsem ho před hostinec.
"Od nynějška, jsi ve škole. Zvláštní, škole. Stále, ve dne i v noci! Musíš rozvíjet své schopnosti, aby jsi dokázal postarat se o svou smečku. A ty to dokážeš! Já, to vím. Jinak by si tě Velký vlk nevybral. Všechno sleduj, vše tě učí. Bude k tobě promlouvat ve snech".
"Budu se snažit. Řekni, kde to vlastně jsem. Je tu vše, jak si to pamatuji, ale je to jako bych byl duch".
"Vše se dozvíš ve své škole, teď jdi a bav se. Sígrid na tebe čeká".
Vešli jsme zpět do hostince, kde již probíhala zábava, jen Sígrid netrpělivě vyhlížela, kdy se objevím ve dveřích. Po zbytek večera jsme se opravdu dobře bavili. Sotva jsme si lehl, okamžitě jsem usnul.
Ocitl jsem se v lese. Neznal jsem to zde. Les byl o hodně starší. Šel jsem mezi stromy a náhle jsem před sebou uviděl jeskyni. Vešel jsem dovnitř. Stál tam vlkodlak. Ano, zcela jistě to byl Fenris!
"Pojď dál", zavrčel. Jsem Eigi. "Zde ti naučím temnému umění".
"Vlkodlaci čarují? Používají magii"?
"Ano je to tak. Vždyť i tvoje proměna je dílo temné magie. Pojď za mnou".
Následoval jsem Eigiho. Vyšli jsme na malé prostranství, ozářené Lunou. Jak to, vždyť není dnes úplněk.
"Divíš se? Nejsi nyní ve svém lese, ve svém hostinci. Astrální cesta je dar. Můžeš se dostat tam, kam chceš a kdy chceš. Nyní se postav do tohoto pentagramu".
Na zemi byl nakreslen pentagram, po jeho obvodu byly runy. Postavil jsem se do něj.
"Podívej se na Lunu", vyzval mě Eigi.
Náhle se mi před očima, na disku Luny zjevil podivný nápis.
"Soustřeď se na toto sigilium a až bude u tebe v pentagramu vkroč do něj"!
Opravdu, sigilium se přesouvalo směrem ke mě, ale stále na jeho pozadí zářila Luna. Když se zastavilo, vkročil jsem do něho. Náhle jsem uviděl houf postav. Byli to lidé, různé bytosti. Nad nimi na obloze vyšla Luna. V jejím disku se objevilo sigilium. Náhle všichni lidé a všechny bytosti padli na zem. Ti co ne, tak prchali pryč. Obraz zmizel. Opět jsem stál v jeskyni, přede mnou Eigi.
"Právě jsi se naučil první sigilium lunární magie, zničení nepřátel".
Hleděl jsem s údivem a nevěřil vlastním očím.
"No tak, nezdržuj, ještě máme za úkol naučit se dalších osm sigilií".
Postupně se mi po vkročení do nového zjevila scéna, která mě naučila použití dané sigilie. Probudil jsem se poměrně odpočatý. Vzpomněl jsem si na noční sen a zjistil, že si všechny sigilie pamatuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama