PERTHO

14. prosince 2014 v 12:40 | Lycan Herve Černý pes |  Runy
Fonetická hodnota: p
Symbolizuje: los, pohárek na kostky
Význam: los, osud, prazákon, čas, Norny, kosmická děloha, koincidence, karma, osudová runa (minulost, přítomnost i budoucnost), dává porozumnění vlastnímu osudu, propůjčuje schopnost vykonat správnou věc ve správný čas, podporuje jasnozřivost,
Strom: dub
Léčivá rostlina: oměj
Astrologie: saturn
Tarot: kolo štěstí (Thorson) Měsíc Akron
Polarita: ženská
Barva: černá
Božství: Nornis/Grigg
Živel: voda

Runa PERTHO je čtrnáctou a nejtajemnější runou Futharku. Má přímou spojitost se třemi Nornami: Urd (Osud), Verdani (Bytí) a Skuld (Vina). Norny jsou tři sestry, velmi staré sestry, jejichž původ sahá do Jotunheimu, země obrů. Bydlí v jeskyni nacházející se hluboko pod prvním z kořenů stromu světa Yggdrassilu. Jelikož jsou v sourozeneckém vztahu k obru Norfimu, otci bohyně Nott (Noc), představují tři měsíční fáze: ubývající a narůstající Měsíc a Měsíc v úplňku.
Ráno co ráno nabírají vodu ze studny a mísí ji s kou¬zelným blátem v posvátnou pastu, kterou každý den natírají kořeny Yggdrassilu, aby ho ochránily před práchnivěním. Tato studna bývá označována jménem "Urdino zřídlo", podle první a nejstarší Norny, nebo též "Studnice osudů" či "Pramen vědění".
Po splnění této důležité úlohy si tři stařeny sedají ke kolovratům a začnou příst. Vlákno, které předou, není jen tak nějaká obyčejná nit. Závisí na ní život každého člověka i boha, a tím také "osud" našeho vesmíru. Norny při tom všem ještě stihnou nepřetržitě bdít nad minulostí (Urd), přítomností (Verdani) i budoucností (Skuld).
Nejvyšší patronkou runy Perthro je bohyně Frigg, Ódinova choť. Zná osudy všech lidí, připravuje vlákno, z kterého pak Norny předou nit života. Ochraňuje rodičky při porodu. Když je pupeční šňůra přestřižena a dítě odděleno od matky, přicházejí na řadu Norny, které vysloví svoji věštbu a dají mu do vínku své dary, čímž určí osud a délku života novorozeného človíčka.
Perthro nás upozorňuje na důležitost kauzality (souvislost příčiny a následku). Pochopení její síly a energie, která působí v celém kosmu, je při práci s runami velmi důležité.
V anglosaském Futharku symbolizuje Perthro šachovou figurku, která se na šachovnici pohybuje s menší či větší obratností. Ačkoli jsou tahy a takzvaná pravidla předem pevně stanoveny, máme stále svou volbu rozhodnout se k činu nebo prostě nechat všechno jen tak být (i když i toto pojetí může být zpochybněno). Všechny fáze našeho života, jimiž procházíme v průběhu svého bytí - radosti i strasti, výšky i hloubky - se zrcadlí v této runě, která v sobě spojuje prostor a čas.
Perthro je tím nedefinovatelným "nevědomím", ukrytým hluboko v našem nitru, které nepřetržíte vyplétá nové vzory a očka, jimiž nás potom opřádá. Pomalu, ale jistě určuje kroky na dráze našeho určení. Čím tvrdošíjněji se snažíme vyhnout svému Órlogu (Osudu), tím víc nám naši cestu zužuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 PhilipFes PhilipFes | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 6:20 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-belgique/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-belgique/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama