Frey blót

9. ledna 2015 v 14:16 | Brothrjus Wulfe
Freyovou doménou je mužnost, plodnost a všeobecně mužské ctnosti. Jeho symbolem jsou hřebec a kanec, dvě zvířata, která symbolizují toto pojetí. Freyovy sochy tradičně charakteristické velkým silným penisem, symbolem božské schopnosti dávat život a potěšení.
Frey je hlavně bohem prosperity, míru a úrodnosti, ale jeho ochrana a vliv přitahují válečníky stejně jako farmáře. Přilby s hřebenem, tvarovaným jako kanec, byly popsány v Beowulfovi a archeologové nalezli i jejich skutečné předlohy. Jedna z Freyových přezdívek je "bůh (války) pohostinství" a je popsán v Prozaidké Eddě jako mocný válečník.
Nicméně, ač je Frey bohem úrodnosti, blahobytu a potěšení, je zároveň i mužským protějškem Freyi, jeho sestry. Společně tito dva představují typický pár boha a bohyně plodnosti. Proto, jak bývá časté v případě takovýchto párů, bývají jejich jména překládána jako "Pán" a "Paní".
Freyova úloha v dnešní době je starat se o pochopení kvality mužství, pomoci mužům realizovat svou přirozenou mužnost a pomoci nám znovu se spojit s Přírodou, tak, že můžeme hrát svou roli v běhu věcí, muži a ženy společně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama