Frigga

16. března 2015 v 11:02 | Lycan Herve Černý pes
Freya je nejznámější bohyně, ale Frigga je nejmocnější. Jako Matka Země a královna Asgardu si plně zaslouží respekt a úctu. Dokonce i Odin, i když je vládcem bohů, někdy poslechne její vůli.
Říše jejích zájmů leží obvykle v plodnosti a rození dětí. Král Rerir ji volal, aby mu pomohla s plodností jeho potomstva a výsledkem byla linie hrdinného Vólsunga. Těhotné ženy vzývají Friggu i Freyu a jejich životadárné síly, rozprostírající se v celé Přírodě, pro něž je uctíváme, když na jaře začne sílit příliv života. Občas její činnost zasahuje do jiných oblastí; byla to ona, kdo lstí přivedl Odina k tomu, aby dal jméno Langobardum (Longbeards nebo Lombards), takže byl přinucen dát jim vítězství v bitvě.
Je snadné splést si tuto silnou bohyni s Freyou, neboť mají mnoho společného. Obě jsou známé jako plačící bohyně (Frigga pro Baldera, Freya pro Oda), obě mohou přijmout pro let podobu ptáka, obě jsou spojovány s plodností a rozením dětí. Jejich mytologický význam je zdrojem stálých spekulaci mezi učenci, ale pro nás, kteří hledají duchovní pravdy, skryté v mýtech, mají tyto teorie druhotný význam.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama