Sigilická magie

15. července 2017 v 11:29 | Lycan Herve Černý pes |  Magie
Zdroj: Frater V.D. Praktická sigilická magie
Sigilia se tvoří z konkrétního přání a stanoveným způsobem. Je nutné se držet určitým zásad, aby byl výsledek co nejblíže mému záměru a přání. Nikdy totiž nedokážeme přesně formulovat přání a záměr. Jako příklad bych uvedl toto. Budu si přát abych získal pětset tisíc. Také se může stát, že mi zemře blízký člen rodiny, který měl na tuto částku životní pojistku. A já si představoval, jak vyhraju na los. Takže k základům. Budu používat názorné příklady, protože nejlépe pochopíte o co jde.
TAK ZNÍ VŮLE MÁ, ŽE ZÍSKÁM SÍLU TYGRA
Tuto větu napíšeme velkými tiskacími písmeny. Pak vyškrtáme všechna písmena, která se objevují vícekrát. Zůstanou tak tyto: TAKZNIMVULEŽSYGR. Z těchto písmen pak vytvoříme sigilium. Je naprosto v pořádku, když i písmena slouží jako jiná. Například M může sloužit i jako W, nebo z boku jako E. Tyto tři písmena nemusí být v sigiliu zastoupena každé zvlášť.
Vysvětlení stylizace přání.
Astrál nezná negace. To znamená, že si nemůžu formulovat přání NECHCI aby soused vyhrál ve sportce. Naopak takové sigilium by mohlo způsobit sousedovi výhru. Spíš formulovat CHCI aby byl soused chudý. Vhodné je použít formuly TAK ZNÍ VŮLE MÁ..... JÁ CHCI......MÁ VŮLE ZNÍ..... Také proto neformulujte NECHCI BÝT NEMOCNÝ, ale raději CHCI BÝT ZDRAVÝ
Nepoužívejte také typ PŘÁL BYCH SI......CHTĚL BYCH...., to postrádá přesvědčivost. Nesmíme dát astrálu prostor a čas, protože ten on nezná. Takže Chci to měsíce přestat kouřit, tak astrál bude mít dost dlouhou dobu na to, aby váš záměr zmařil. Používejte přikazovací způsob v 1. pádu. Také nebuďte příliš přesní. Přání CHCI DNES V PŮL PÁTÉ NA NÁDRAŽÍ POTKAT PANA BARDONA to už vyžaduje značnou dávku vlastní magie, nebo jak říkají šamani Nagualu.
Dalším aspektem zarámování je, jak dokázala hlubinná psychologie, že mandalové struktury vzbuzují a aktivují v nevědomí archetypický mate­riál. Zarámováním sigil tedy můžeme snadněji probudit vnitřní duševni prášily (magis). Při hlubším pohledu zjistíme, že mandaly (vezměme třeba tibetské thangky a jantry) nejsou v principu nic jiného než trochu kom­plikovaná sigila, která přenášejí světonázorové, mytické, spirituální a po­dobné obsahy, což se dá jistě říct i o většině duchovních symbolů.
Než se obrátíme k aktivaci sigil, věnujme se ještě jejich zjednodušování. Příliš komplikovaná sigila jsou stejně neúčinná jako barokní věty o touze, které nám mohou připomínat tasemnice. Vždy mějte na paměti, že sigilum musíte zvnitřnit ("nabít") ve stavu magického nebo "gnostického" transu. K tomu patří i to, že si ho aktivně představujete. V případech, když si si­gilum postavíte před sebe, třeba když visí na zdi, je namalováno na zrcadle apod., to nemusí působit žádné větší problémy, nicméně i v tomto případě může být detaily přecpaný glyf těžko uchopitelný. Při zjednodušování, pří­padně stylizaci nejsou vaší fantazii a vašemu uměleckému talentu kladeny žádné meze. Můžete klidně i trochu "švindlovat", pokud vás výsledek vašich malovánek pocitově opravdu uspokojuje.
K tomu si vezměme další příklad: z prohlášení CHCI RÁNO VYDĚLAT TISÍC MAREK vytvoříme tuto sadu písmen:
C, H, I, R, A, N, O, V, Y, D, E, L, T, S, M, K
1
To nám připadá příliš komplikované, takže je zjednodušíme

2
Něco jsme tedy vynechali, ale něco naopak přikrášlili /doplnili tím, že jsme protáhli prostřední svislou čáru, stejně jako vodorovnou čáru v kruhu. Důležité je, alespoň pro začátek, že čistě teoreticky můžeme v sigilu znovu objevit všechna písmena (i když v jejich stylizované verzi). To nám nepřijde příliš těžké u písmen I, C, L, O, H, T, D a V, pokud si vzpomeneme, že jednu linii můžeme interpretovat více směry. Oblouk může tedy zároveň fungovat jako C i D:

3Ale co se stalo s písmeny R a S? A kde zůstalo M? V případě, že chceme sigilum nechat v tomto stavu, musíme tedy trošku zašvindlovat
4
Přiznávám, že K a S mohly vypadat trochu lépe, ale chceme tím přece jenom ilustrovat proces abstrakce.
Můžete namítnout, že touto metodou lze prakticky každé písmeno roze­znat v jakémkoli znaku, pokud máme dostatečné bujnou fantazii a drzost. S jistými výhradami to skutečně platí, ale v první řadě jde přece o to, že sigilum vytvoříte sami, a tím jsou hned od začátku automaticky vyloučeny všechny ostatní možnosti. PROCES TVORBY JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEZ HOTOVÝ VÝSLEDEK! Přirozeně potřebujeme hotové sigilum, tedy vý­sledek, jinak bychom je nemohli ani nabít, respektive aktivovat, ale k ni­čemu vám nebude, pokud jste je nevytvořili sami, zcela osobně a bez cizí pomoci. (S výjimkami z tohoto pravidla se seznámíme v kapitole o obra­zové metodě.) Výše zmíněná poznámka není mimochodem nic jiného než formulace, kterou člověk tak často slýchá z úst zenových mistrů: Cesta je cíl...
Možná bychom se měli ještě chvilku zastavit u samotné výzdoby sigil. Viděli jsme, že záleží na tom, aby našemu vnímání sigilum připadalo "magické", "nevšední". Pod tím si může každý představit něco jiného. Můj vlastní styl sigil, který se mimochodem v praxi vytvořil takříkajíc "sám od sebe", upřednostňuje horizontální glyfy s kroužky a trojúhelníčky, takže sigilium bych upravil takto.
5
Tyto ozdoby nemají žádný vlastní význam (tak jako samotné sigilum už nemá žádný rozeznatelný význam), nýbrž slouží pouze a jen k tomu, aby vytvořily "náladu", aby znaku propůjčily zdání "magického" (anebo pro romantiky "tajemného"). Tím lze působení značně zvýšit a doporučuji s tím v každém případě zaexperimentovat.

je obrázková příloha
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :) :) | 25. září 2017 v 17:55 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama